Analog Kolaj Toplaşması 20 Ocak 2018 ve Fanzini (PDFli)

 

Suadiye Fanzin Buluşması esnasında aklımızda parıldayan bir fikir, bir anda, gerçek oldu. Demiştik ki “Tabii ki bu bilgi aktarımına ayrılan vaktin az olmasından yakınanlarımız olabilir ve bu sebeple aklımızda bir parıltı belirdi: ‘Neden bir kolaj atölye etkinliği düzenlenmesin ki?'” ve düzenlendi. Tam da Fanzin Apartmanı söylevine uygun şekilde; Yaptık Oldu!

Her neyse, sözü çok dolandırmadan ilerlemek gerekirse; etkinlik başlamazdan evvel oturduk, konuştuk ve analog kolaj ile nasıl ilerleyeceğimizi kararlaştırdık. Teknik açıdan Zeynep Yıldırım bize yol gösterici olurken, temanın oluşması açısından Esma Aydın Naçar bizlere kılavuzluk etti. Sokak Fanzin, Eski Kitap Sokağı Fanzin, Palyaço Fanzin ve Hasar Fanzin ise bu etkinlikte ellerinden geleni esirgemeden, bu fenomene ortak oldular!

analog 5analog 3

analog 2analog 4

analog5analog 6

Bir yandan fanzinleri konuşurken diğer yandan “Sistem ve ben” temasının görsele nasıl dökülmesi gerektiğini düşündük. Makasları aldık, ne görürsek paramparça ettik, bembeyaz sayfalar açtık ve o sayfalara gördüklerimizi yansıttık. Tabii ki etkinlik burada bitmedi çünkü bu görsel sunuları bir de anlatmak istedik. Görsellere sığdırdığımız anlamları bir de cümlelerimizle tazeledik, rahatladık, güldük ve “Ya biz bunu arada bir yapalım.” ya da “Tutkalı özlemişim.” cümlelerini duymaktan da inanılmaz keyif aldık.

Hepsi bu mu? Değil. Bir de fanzin yaptık! Analog Kolaj, o esnada belirlediğimiz konu üzerine yaptığımız çalışmaları sizlerle buluşturmak için geliyor. Böylesi işler, insanı biraz daha tetikliyor ve ufuklardaki fikirler daha şimdiden parıldamaya başlıyor!

PDF dosyasına buradan ulaşabilirsiniz;

FANZİN: Analog Kolaj Toplanması (PDF İNDİR)

Laf aramızda; “Fanzin Yürüyor!”

Yorum bırakın