Sokak Edebiyatı: İkinci Bir YOK’a Dek!

 

Ve geri döndüler. Aslında hiç gitmemişlerdi, sadece bir önceki sayıda “bu son sayı” diyerek son fanzini çıkarmışlardı ama… O kutsal itki mi demeliyim yoksa sahalara geri dönme adına bir form tutma dinlencesi olarak mı yorumlayalım, (adına ne derseniz değin) bilemiyorum ama döndüler. Zokak Zebelliyatı (ikinci bir YOK’a dek!) fanzinliklerdeki yerini aldı.

do it yourself ilkesinin onlara verdiği yetkiye dayanarak: CSNS Yayınları ve Hakkımız Yayıncılıkçık katkılarıyla, İzmir Yer6 Distro dağıtımıyla çıkan ve ekibin 2000 yılından bu yana devam eden varlıklarının son bombası olan bu sayı şimdilik İzmir ve İstanbul’da, onları bekleyen gözlerin önüne serildi.

Bu sayının kapağını Etrafi yapmış ve özellikle iç sayfalardaki görsellerindeki gösterdiği üstün zımbalama tekniği ile gene dikkatleri üzerine çekmiş. İzmarit Adam’ın kadrajı ve Efe Tuşder’in çizimi içeriğe ayrı bir hava katmış.

pabucumuz tamdır diye geldik oyuna

değerleri önyargıyla sıvadık

varsayımla çürüttük kavramları

iradeyi kör inanca okuttuk

unutmaya razı gelen ders almadı

konuşmanın şehveti laf dinlemedi

asgari düzeyi de böyle böyle kaybettik

Şu mısrayı buraya dişlemelik bıraktım. batuğ ş.’ye dikkat! Bu adama dikkat!

Owurtesk’in Grotesk Günlüklerini, Girdap’ın Deliliğe Yolculuğu’nu, Yusuf’un Bakış’ını ve Etrafi’nin ortaya çıkardığı Çakmak Kiralama faslını zevkle okudum. Hele ki; bir John Zerzan röportajı var, hakikaten vurucu bir söyleşi olmuş.

Bu sayıda katkı koyanlar: Etrafi, Ömür Özçetin, Batuğ Ş, Efe Tuşder, İzmarit Adam, Töz, Girdap, Yusuf, Owurtesk, Sıfır Adam, M. Sky Code, Ölüdeniz & Jazztral

Belki bulunduğunuz yerde Sokak Edebiyatı’na ulaşamıyor veya bir şeyler göndermek istiyorsanız sokakedebiyatizine@gmail.com meşru adresleridir.

Bu yazıyla birlikte bir müjde daha vermek isterim. CSNS Yayınları 17. yılları şerefine Girdap’ın solo çıkaracağı  “?!” isimli fanzini kısa zaman içinde ortalığa saçılacak. Bu, ekibin 100. Fanzini ve cidden önemli. Merakla bekliyoruz.

csns-100-sayı

Yorum bırakın