Parantez İçi Fanzin DÖRT Oldu (PDFli)

 

Edebiyatın ağır bastığı, çizimle harmanlanmış fanzin Parantez İçi. Evet efendim, ilk sayısından beri takip etmekteyim. Geçtiğimiz günlerde dördüncü sayısı çıktı. Elime geçti demeyeceğim, özellikle edindim. Çünkü kağıt üzerine sadece kelimeleri, çizgileri değil, hepsinden öte samimiyeti yansıtıyor. Bir şeyler yapmış olmak için değil, yapmak istediğinden izlenesi.

parantezici42

Kapağını anne özlemiyle aralıyor. Sadece “Noldu?” diye sormuyor, çizgi çizgi haberci olan korkuya sürüklüyor. Mistik satırlarla bütünleşen yadigar görünüyor. Birden fazlasıyla gönderme… Zamanı hangimiz cezalandırmak istemeyiz ki! Kimi zaman ağaca büründürürüz karanlığımızı. Geçmişin yolculuklarında, şimdiye kalsa paramparça olacak mektuplarını buluruz. Öyle kolay değil ayrı kalmak en sevdiğinden. Gitmelerden ziyade, kalmaların arifesini yaşarız, ta ki kendimizi geleceğe bırakana kadar. O gelecekte kapağını kapatıyor.

Açıkçası metinleri ya da çizimleri birbirinden ayıramam. Her beğeni görecedir nihayetinde. Sırf bu yüzden edinin, karıştırın, “Yere atma!”yın ama. Samimiyet yerlerde olmamalı.

parantezici43yasingul

Yazanları: Mehmet Fatih Balkı, Almira Koç, Burak Kara, Furkan Bulut, Perhonen, Gül Nur Demirtaş, Nezaket Tezcan, Mehmet Berk Yaltırık

Çizenleri: Levent Altınkaynak, Yasin Gül, Burçin Uğurdan, Hüseyin Esen, Mustafa Can Gökpınar, Sara Arslan.

Kapak: Levent Altınkaynak

Arka Kapak: Sara Arslan

Basım Yeri: İzmir

 

FANZİN: Parentez İçi Fanzin Sayı 4 (PDF İNDİR)

Yorum bırakın