Panayır Var’da Fanzin Masası

 

18 Mart Cumartesi günü Fanzin Apartmanı olarak No:42 ‘de, “Panayır Var!” etkinliğinde masa açtık. Uzun zamandır gerçekleştirilen bu tür masa açma etkinlikleri, fanzincileri bir araya getirmekle kalmıyor, ayrıca yeni fanzinokurları için de uygun ortam oluşturuyor. Bana göre kilit noktalardan biri de yeni insanlara ulaşmak. Aksi taktirde fanzin, kendini tekrar eden ve aynı sesleri çıkarmaktan öteye gidemeyen dinamiğini yitirmiş bir yapı olurdu.

panayır var fanzin masası2 panayır var fanzin masası4parantez içi fanzin apartmanı

Biliyoruz ki fanzin sokağın sesi öyleyse fanzinciler niçin sahaya daha sık inip fanzini anlatmasın? Panayır var etkinliği de bu beklentilerimizi karşılayan, insanlara ulaşmamıza yarayan harika bir toplanma oldu. Eskişehir’den Paskalya Tavşanı bizlerleydi. Bilindiği gibi Yere Düşen Travma‘yı çıkartan ve Olgun Ruhlar’ın öncülerinden biri kendisi. Fanzin masasına yeni sayılarını getirdi ve kitaplarını sergiledi. Bu bir araya geliş oldukça değerliydi. Kendisiyle uzun uzun sohbet etme fırsatı yakaladık, düşünce alışverişlerinde bulunduk. Tabela Fanzin ve oldukça geniş ekibiyle ilk sayılarını çıkarmış olan Parantez İçi Fanzin’nin hakkını vermek gerek. Etkinliğe oldukça ilgili gösterdiler ve fanzinin kritiğini uzun uzun yapma fırsatı bulduk.

paskalya tavşanı hayri saraç, tabela fanzin seha         panayır var fanzin masası

Fanzinlerden katılımın yanı sıra, Izmir edebiyatında farklı yer edinmiş olan ve belli biçimin dışında hareket eden Aykırı Kuş topluluğu da fanzin masasını ziyaret etti. Yeni yeni insanlarla fanzinleri, fanzin aracılığıyla da aynı duruşu sergilediğimizi görmek bu etkinliğin amacına ulaştığının ve yeni oluşumların bir araya geleceğinin en büyük göstergesiydi.

Bu da ben ve Fankit Hareketi
                                  Bu da ben ve Fankit Hareketi

Gerek duyurularıyla gerekse, katkılarıyla bizleri yalnız bırakmayan, dirsek temasında olduğumuz fanzin ve fankitler aşağıdaki gibidir. Bir daha ki etkinlikte buluşmak üzere.

Sünnet Fanzin

Bar Taburesi Fanzin

Nothing Fanzin

Konsantre Civata

Davranış Notu Kırık

9 Kusurlu Bir Aşk Hikayesi

K BPM

Olam Fanzin

Kırılgı

Kent Sürüngeni

Kalemderhane

Parazit Fanzin

Palyaço Fanzin

Kendin Yap Fanzin

No Pasaran Fanzin

Kulakkurdu Fanzin

Çubuk Fanzin

Hapishane İsyanı

Fütursuz Fanzin

Mr Nobody Fanzin

Lahuti

Kara Duvar

Kışlar Kanlı Geçer

Sıvadık Fanzin

Kiltablet Fanzin

Tin Fanzin

Upon Semt

Fe Fanzin

Tabela Fanzin

Parantez İçi Fanzin

Yere Bakan Travma Fanzin

Yorum bırakın