“Mevzu Fanzin” 3. Sayı İnceleme (PDF’li)

Bu yazıda Kocaeli’den yeni bir işle daha karşınızdayım. Yeni bir iş diyorum ama aslında 3. sayı üzerinden konuşacağım. Yakın dönemde bu şehirde bu güzellikler beni oldukça mutlu ediyor. Ama şimdi size anlatacağım iş benim için biraz daha özel.

Mevzu Fanzin ekibi lisede okuyan öğrenci arkadaşlarımdan oluşuyor. Ben tanışma fırsatı buldum. O nedenle fanzine geçmeden önce size biraz ekibin dinamiklerinden bahsetmek istiyorum.

Ekip kendini geliştirmeye meraklı, kendi imkanlarını sonuna kadar zorlaya, azimli ve çalışkan bir yapıya sahip. Zaten fanzinleri incelediğinizde bu söylediğim konuları sizler de farkedeceksiniz.

Tabi fanzin basan, dağıtan arkadaşlarım gibi onlar da bir çok zorlukla karşılaşmış. Ama anladığım kadarıyla okudukları okul bu işe bir şekilde destek olmuş. ( En azından köstek olmamış 🙂 ) Tabi bu sebeple yapılan iş daha fazla insana ulaşma imkanı bulmuş. Ayrıca 3. sayının basım hali henüz elime geçmesede 2. sayı elimde mevcut. Sizle paylaşmak istediğim 2. sayıdaki baskı samimiyeti. Ekip sadece word’ü basit bir şekilde kullanarak A4 boyutunda tüm sayıyı basıp, sol taraftan zımbalamış. Ortaya A4 boyutunda bir iş çıkmış. Açıkcası ben görünce çok keyif aldım. Benim o sayıda gördüğüm şey ise istenildiğinde imkanları kendimiz bulabiliriz. O sebeple ekibi kutluyorum.

3. sayının kapağını buraya bırakıyorum.

mevzu kapak

“… yazıyla kazanılamayacak zafer yok.” diyerek bizi selamlıyor Mevzu fanzin. Kapağı çok beğendiğimi söylemeliyim. Aslında kapakta bize ne anlatılmaya çalıştığı gayet açık. Yinede yorumu size bırakıyorum.

Mevzu fanzin içerik itibariyle çok çeşitli mevzularda bize ilham kaynağı olabiliyor. 3. sayıda şiir, deneme, röportaj, sanatsal içerik yorumu, kitap tanıtımı gibi birbirinden bağımsız bir çok konu hakkında bize keyifli bir zaman geçirmemizi. Mevzu fanzin sizi ilgili olduğunuz bir alandan yakalayacağına eminim.

Giriş yazılarında belirttikleri bazı şeyler var. Mesela 2. sayının 200 adet basıldığı ve tümünün tükendiği. Bu çok güzel bir haber. Ayrıca biraz kendilerinden bahsetmişler. Daha sonrasında bana ve Kirke Fanzin’e selam yollamışlar. Bu ince davranış için onlara bir kere daha teşekkür ediyorum. Doğu Türkistan ile ilgili bir de röportajdan bahsetmişler, okumanınızı şiddetle tavsiye ediyorum.

mevzucizim1

Ayrıca içinde çizimler de mevcut. Bu yazının içinde bu çizime de yer vermeyi uygun gördüm.

3 . Sayıda emeği geçen isimleri yazmak istiyorum.

Erdem Eren
Talha Yasin İkiz
Abdullah Buğra Aslan
Elif Karagözlü
Sudenaz Erduran

3. sayının pdf’sini biz paylaşıyoruz. Diğer sayılar için Mevzu Fanzin’in sosyal medya hesaplarını en altta paylaşacağım. Ayrıca Mevzu Fanzin dışarıdan yazı ve çizim de kabul ediyor. Bu harika ekibe destek olmak, bir katkı sunmak isteseniz onlarla iletişime geçebilirsiniz.

İlerleyen süreçte bu ekiple röportaj yapmak isterim. Bu işe başlamak isteyip başlayamayan herkese ilham olacağı kanısındayım.

Umarım uzun süre Mevzu Fanzin okuruz. Yolunuz açık olsun 🙂

İnstagram: mevzufanzin

Mail: mevzuinstagram@gmail.com

 

FANZİN: Mevzu Fanzin 3. Sayı (PDF İNDİR)

Yorum bırakın