Kopya Fanzin 10. Sayısı Çıktı

 

Kopya’nın 10. sayısındaki “duvar” teması oylama ile seçilmişti. Ne geçirmiştik ki aklımızdan bu temayı seçerken? Zihinsel duvarlarımızın algısal yönelmeciliğe olan etkilerini mi? Fiziksel duvarların “güvence” mi yoksa “gereksiz tedbir” olduğunu düşünürken mi seçmiştik? Kendimize duvarlar örüp dışarıdakilere seslenmekten mi hoşlanıyoruz? Hep hüzne bulanmadan, selam verebileceğimiz duvarlar mı varmış aklımızdan?

Buna benzer birçok soruyu tartarak yazmaya, çizmeye ve paylaşmaya kendini hazır hissedenler bir araya gelerek, bu soruları Kopya’nın 10. sayısında yanıtlamaya çalıştı. Sonra ne mi oldu?

Şimdi bu temanın beden bulmuş hâlini inceleme vakti geldi. Kopya, raflarda!

“Peki, 10. sayısında neler barındırır bu fanzin?” sorusunun cevabı, mevzu bahsi geçen temaya bağlı veyahut bağımsız olan deneme, öykü, şiir, inceleme, illüstrasyon ve aklın tetikleyicisi olacak olan birçok esere ev sahipliği yapar.

Bu sayıdaki yazım ekibi; Kerem ADVAN, Serkan ÜSTÜNDAĞ, Pelin GÜLOĞLU, Erkan KATIRCI, Emin ERSÖZ, Anıl YAŞAGÖR, Selim SEVİM, İdil Elvin ÇAVUŞ, Muhammed ÇELİK, Jalisa İpek BAYRAKTAR, Emre VARIŞLI, Okan YILMAZ, İthaf, Can KARATEK, Ayça İŞBİLEN, Can KÜÇÜKOĞLU, Beste Naz KARACA ve Emre EMREM.

Bunun yanı sıra, görsel ekibi; Nurbanu KILIÇER, Hande İŞLER, Barış DÖNMEZ, Yağmur GÜÇLÜ, Umut NADERİ, Selin KIZILTEPE, Mert YELOĞLU, Nisa KOCAKALAY, Oğul Arda BİÇER, İthaf, İlayda ATLAS, Merve ERGENOĞLU ve Can KARATEK

kopyaduvar

Hemen bu duvarın ardını incelemek isteyenler için issuu.com/kopyazine adresinden okumak mümkün

Yok, ben bu güzelliğe dokunmak ve yaşamak isterim derseniz aşağıdaki mekanlardan ulaşabilirsiniz;

Kadıköy: 26A, Yolda Sahaf, Zebercet Sahaf, İkinci Yeni, Naboo.

Taksim: Avam Kahvesi, Cihannüma Sahaf, Pandora Kitabevi.

İzmir: Yakın Kitabevi, Tiryaki kedi, Yerdeniz Kitapçısı, Junker

Bu arada! Durun bir dakika… İnceledikten sonra siz de mi yazmak, çizmek ve en genel anlamıyla kendinizi bu oluşumda ifade etmek istediniz?

İşte o vakit, iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir;

kopyafanzin@gmail.com

kopya-fanzin-10-arka

 

Yorum bırakın