Hasar Fanzin Yola Çıktı

 

Çünkü biz her mevsimde bir kere, tökezleyip düşmeye geldik. “ böyle diyor Hasar Fanzin, kırıkları iyileştirme çabasındansa onları ilikte hissetme yanlısı. Diyor ki eğer hasarların farkına varır, onları hissederseniz belki sayfaların arasında aranırken bir yara bandı bulursunuz. Hasar, 20 sayfalık kendisi için iyileşmeyi unutuş fanzini.

hasar fanzin efe elmastaş kolaj

Hasar Fanzin’in çıkarılmasına İlker Öner, Yunus Abid, Ezgim Kaba öncülük ediyor. Onların yanı sıra fanzinin içinde başka sesler de yankılanıyor. Metinler sanki birbirlerini tamamlıyor, şarkının temelini oluşturan benzer melodiler:

Örneğin Mavi’de “Anlam arayışındaydık. Sadece arıyorduk ve bundan anormal keyif alıyorduk. Ne zaman ki bulmaya yaklaşıyorduk, hemen başa dönüyorduk. “; Taşı Kırık Yüzük’te “ Nefret diyorum arada, hayır çok kez nefret diyorum. “, “ ‘Bunca kırıkla yaşanmaz artık. ‘ dedim titreyen yüzüne son kez bakarken. “; Öz Konuşmaları’da “Sen uçmayı hemen öğrenip uçmuşsun. Şimdi konamıyorsun. “ olduğu gibi birbirini tamamlayan duygudizimine rastlamak mümkün. Belki küçük hasarların kuvvetlice yankıları bunlar:

Baharda açan iskelet çiçekleri, baharda solacak.

Yazan çizenler: Efe Elmastaş, İlker Öner, Oben Nayan, Adsız, Yunus Abid, Alihan Poyraz, Merdan

Dağıtım Yapılan İller: İstanbul, İzmir, Bursa, Kocaeli, Adana, Mersin, Gaziantep, Ankara, Van

 

 

Yorum bırakın