Garez’in Munga Munga Atakları ve Oluşan Falezler

 

Yeni sayılarıyla birlikte 3 Kasım Cuma günü, Kafe Vegan Restobar’da gerçekleşen Munga Munga Night 2, Kulakkurdu Ohrwurm katılımıyla, metabolizmaların sınırlarını zorlayan bir eğlenceye imza attı. Gece hakkındaki merakımızı bir tutanak ile cevap veren Garez, isteğimizi geri çevirmemeleri sebebiyle teşekkürü bir  borç biliriz. Bir önceki sayılarında okurlarına jilet ikram eden ekip, bu aralar Taksim’deki karargahları, Poe Kafe’de evrimsel geri dönüş planlarını icra etmekteler. Umarım başarılı olurlar.

Bu arada yeni sayıyı gördünüz mü?

garez fanzin -4munga munga gecesi

Munga Munga Night 2 Tutanağı

Bir kaç editörün yanımıza gelip “hımm iyi iş”, “hımm rulo baskı”, “aaa jilet” tacizi dışında bir açıklamadır. Munga munga şiarıyla yola çıktığımız çıldırma, bir gecelik eğlenerek barınma, intihar öncesi en sevilen şarkı ile içilen son sigara misali, dans etmekten/etmeye çalışmak ayaklarımızın yanması sebebiyle acile kaldırılmanın ucundan döndük. Hiçbir fanzinci gelmedi lakin. Yeraltı edebiyatını kelime mühendisliğinden eyleme, düş kurmak yerine düşü yaşayıp yazmaya dönük çabalarımız sonuç almakta. Sonuç çok gereksiz olsa da. Geceden enteresan gelebilecek bir anı ile konuyu kapatalım. Aklına iyi bir yazının başlangıcı gelen arkadaşımız kağıt bulamayınca yeni tanıştığı kadının göbeğine ve beline açık olması itibariyle not almış. Bu notlar ona konuyu hatırlatabilecek kelimelerden oluşmaktaymış. Tanıştığı kadınla güzel bir gecenin ardından kadın gitmiş, numara falan bırakmamış tabi. Arkadaş hala neyi not aldığını hatırlamıyor fakat o kadın yıkanmamışsa eğer, seyyar edebiyat niteliğin dolaşmakta. Görenlerin ulaşması dileğiyle… Asansörümüzün bu istikametteki son durağıdır. Devam edebilmek için lütfen kazınız.

Garez Fanzin

munga munga night

Nedir bu Munga Munga? Garez Fanzin’in kendi ifadesiyle:

Neandertallerin hesabını soracağız evrim şehitleri ölümsüzdür !
Türcülük faşizmdir diyen bir grup sapiense seslenmekteyim. Hayvan hakları konusunda bu kadar duyarlısınız da neandertal katliamı hakkında neden hiç bir şey söylemiyor veya yapmıyorsunuz. Neandertaller hayvan değil mi ? Neyse ben başladım bile. Neandertal katliamını anlama ve hissetme terapilerinden sonra bunun öcünün alınması için sapiensçe bir uğraşa girdim. “Neandertaller öcü değildi, öcünü al.” kampanyamı başlatmış oldum. Denizden babam çıksa yerimi bir timsaha tecavüzle ispatlamaya çalışan sapiensler kısa sürede doğru yolda olduğumu gösterdi.
Dostlar gezegenimiz sapiensler tarafından yağmalanmakta ve biz buna sadece umutsuzca tanık olmaktayız. Benim gibi bedeni sapiens ruhu neandertal bireyleri göreve çağırıyorum. Neandertal katliamını kınıyorum ve tarihe gereken özrü diliyorum. Atalarımın yanında olabilseydim eğer antik sapiensçe yapmayın derdim. Kesinlikle derdim. İlk abartmanın katliamlarla başlamasına engel olmak isterdim.
(Burda biraz duygusallaştım. Tarihe gecikmiş gözyaşlarımı göndermek isterdim. Fakat !garez’i çoğaltırken kullandığım fotokopi makinası gözyaşlarımı çoğaltamadığından, ağlamaktan vazgeçtim.)
Teknik bir açıklama meydan larustan :
Üzerine ağlanmış bir kağıdın fotokopisi çekilebilse idi bir aşığın bir kere ağlamakla kaç kişinin kalbinde taht kuracağını düşünmek istemezdik. Seyircisi yoksa tarihsel histeri krizinin bir anlamı yoktur.
Duyarlılığınızı biraz daha geliştirebilmek adına (bundaki amacım sizi ” benimde neandertal arkadaşlarm var.” sevviyesine getirmektir.) neandertal katliamının günümüzde psiko-sosyal yansımaları hakında örnekler vereyim.
-Sex yapana kadar karşı tarafı sürekli onaylamak onun hoşuna gidecek örneklerle konuları pekiştirmek. Sexten sonra ise kime göre neye göre kanalına geçmek. (aşırı kabul reddi doğururcasına.)
-Patrona ne iş olsa yaparım. Esnek iş saatlerine uyarım. Ben zaten hiperaktifim diyip ertesi gün işe gitmemek.
-Anne babanın parasını yiyip aile çürümüş bir kurumdur demek. Bunun başlıca sebebi ise çeşitli fantazi-fetiş sex operasyonlarının sekteye uğraması ya da hiç başlamaması. Oedipal bir eşik olarak anne babanın operasyona dahil olması fikri sizi ailenize düşman eder. Ev tutar ve geçmişe dönük aile çürük deriz. Seksüel bir alıkonulmanın intikamı olarak.
-Sokak hayvanlarını görünce çıldırasıya sevmek. Ve ona yiyecek ısmarlamamak. ‘sevgi her şeyin üstesinden gelir.’ Aşırı aydınlamadan zihni körleşmiş bireyleri daimi katarsisidir.
-O kadar sessiz sıçarız ki başkası emin olmak için kimse var mı demek zorunda kalır.
-Sapiens sapiensin etini yemez mantığıyla oturma eylemlerini organize etmek.(bu tatlı bir serzeniştir.)
-Buzdıbını boş gördüğü halde birşey yok mu yaa diye gezinmek.
-Bozuk paran varsa minibüse binmek.
-Farklı ve özel olduğunu göstermek için youtube’un en derinlerinden müzik dinletmek. (500 tıklamanın altı videolar. Zaten 100 kişiye bunu yapsa 100 kere kendi tıklar 400 kalır. Bundan videoyu atanı birinci derece akrabaları sorumludur.)

– Sevişme öncesi conseptin dinamikleri:
1. Bir gitar.
2.Biraz kitap (sartre, camus, sabahattin ali, turgut uyar, tübitak yayınlarının bazı kitapları hepimiz klasiklere bayılırız.)
3. Kettle (kahve için.)
4. Yemek sepeti. (zaman kazanmak için.)
5. Bir yatak. (çünkü biz sapiensler misafiri illa kucakta yatırırız. Yataklara pek güvenmeyiz. Gerçekten sanıldığı kadar rahat olmayabilir.)
Bu örnekleri kendinde öığaltabilirsin. Umarım duyarlılığında bir tık oynama olmuştur. Olmadıysa evrimsel psikoloji alanında bolca örnek bulabilirsin.
Beni onaylıyorsan eğer”neandertal intikamı için munga munga” örgütüme üye olabilirsin. Sapienslerden kendimizi gizlemek için birbirimize şakacıktan munga munga diyerek tanışacağız. “Yalnız değiliz”i munga mungamız tarihin beklediği adaletin ilk kıvılcımı olacaktır. Duvarlarda munga munga yazılamaları, süper gizli munga munga buluşmalar, hatta bazen spikerlerin dili sürçerek munga munga diyecek olması munga munga diyenlerin göstergesel olarak kaçak MM sigarası içmesi bile kaçınılmaz olacak. Sürçmeler, takılmalar ve sarhoş naraları munga mungayı gizlilik hapsinden kurtarıp cüretkar bir senfoniye dönüştürecek. Sapiensin kendinden nefret etmesi kaçınılmaz olacak. İntihar ederken boş bir sayfaya munga munga yazanlar artacak. Birkaç müzik grubuna adını verecek. Dövmecilerin büyük kısmı ‘munga munga’yı ücretsiz olarak derinize işleyecek. Ve sanatta edebiyatta munga munga devri başlayacak. Berhska, Zara, H&M vs. hipsterlara munga munga yazılı t-shirtler giydirip hem bizim ilkel insan algımızı hemde munga munganın özünü bozup yozlaştırmak isteyecek. Bu oyuna gelmediğimizi onların camına öz munga munga yazarak göstereceğiz. Daha sonra onlardan denim yıkama sektörünün yeraltı su kaynaklarını yağmalamalarınında hesabını soracağız. Sosyologlar bu dönemi ‘post paleolitik’ olarak adlandıracak ve dediklerinden kendileri de bir şey anlamayacak.
Sevgilisine munga munga diyenler aşkın en hakiki halini aktarmış olacak.
‘Neandertal’ kelimesi ve ‘M, m’ harfi sözlüklerden ve tarihten ilinmek istenecek
(DİKKAT: Birazdan tarihin tekerrür etmesi durumu söz konusu gibi görünebilir. ama korkma etmeyecek.)
Ama korkma bu boşa olacak çünkü biz eni kelimeler ve harflerle devam edeceğiz. Örneğin ‘M, m’ yasaklanırsa ‘Z, z’ ye geçeriz ‘zunga zunga’ demeye başlarız. Bununda fonetiği şiddeti barındırdığından kızgın olduğumuz gayet anlaşılır olacak. Bir sonra kğ sayıda sizzden gelen ‘munga munga’ çalışmalarını yayınlayacağım.
Ve en kısa zamanda munga munga dertleşme, arınmahatta DjTiestoyla başlayan Ahmet Kaya hep sonradanla “bilinçaltımıza sıçtıkça Neandertalleşme” gecesi organize edeceğim.
Takiipte kal.

MUNGA MUNGA DOSTUM.
Tao & Falez

İstanbul ve İzmir’de rastlayacağınız bu fanzin varlık merkezlerini çoğaltma girişiminde. Bu arkanıza yaslanarak izleyebileceğiniz bir şov değildir. Üstüne gidin!

Yorum bırakın