FANKİT: Davranış Notu Kırık (PDFli)

 

bulanık ruh halleri, kıyak tanrılarla göz göze gelinmiş minik anlar
ucuz senaryo cambaz yansımalar!
dürtüler ve güdük güdülere rağmen
hatasız servis edilmiş mahremiyet
işte bu çok fena, alkış

Beklenen nihayet geldi. Seyit P‘nin ikinci fankiti Davranış Notu Kırık basılmaya başladı ve yurdun fanzin mekanlarında yer almak için yolculuğa hazır. Daha önce gene Fanzin Apartmanı baskısıyla okuyan gözlere ulaştırmaya çabaladığımız 9 Kusurlu Bir Aşk Hikayesi‘den sonra gelen bu ikinci çıkış. Kanımca yazarın daha içten devindiği, yer yer sakinleşip derin soluklar aldığı -aldırttığı- satırlarıyla bir iç döküş konseri.

eren burhan fankit çizim

soğuyorum buzdan bir heykele dönüşüyor yeryüzündeki varlığım
ve hiçbir şey bilmiyorum şu damlayıp duran sudan başka
çünkü yokluğun ilk hecesiyim ben
söylemek benzersiz
beklemek öncesizdir
ki beklemek azalmaktır bunu sırası geldiğinde yine hatırlatacağım kalanlara

Eren Burhan metinleri ilk görenlerden biri. Okudu, okudu ve şarabını açıp aldı kalemi eline. Çizimlerini de o yaptı. Yansımalı siluetler eşliğinde özden tariflerini yaptı mısraların. İçinden geldiği gibi… Efe Elmastaş ve Emrah Ersan‘da emekçiliğini üstlendi. Sonuç, mutluluk verici bir son (başlangıç).

Bir şiiri en iyi kendi anlatır. Okumak, tanışmak için aşağıdaki linki tıklatın. Beğendiysen ve şehrindeki insanların da okumasını istersen en yakın kırtasiyeye gidip KİTAPÇIK şeklinde çıktısını alın. Ya da olmadı fanzinapartmani@gmail.com adresine mail atıp bizden yardım isteyin. Dağıtın sizin gibi güzel insanların geçtiği yerlere. Fankiti güzel kılan da tam olarak bu.

Paraya tenezzül etmez, reçeteye tabidir. Seyit P’nin fankitleriyle özleşen sözüyle kapanışı yapıyorum. Sağlık Ocaklarından ve doktarunuzdan ısrarla yazmasını isteyin.

FANKİT: Davranış Notu Kırık (PDF indir)

Yorum bırakın