Uzay Fanzin: Kahkahalar Eşliğinde Uzaya Yolculuk Yapmaya Ne Dersiniz? (PDFli)

Bir gün Emre Çağlı’nın canı çok sıkılmış ve bir fanzin çıkarmaya karar vermiş: Uzay Fanzin. Eee, tek başına çıkarmak istememiş ve iki arkadaşını da eklemiş ekibine: Alp Acar ve Güney Fırat. Gel zaman, git zaman “Uzayda kendini bulmaya çalışan bir fanzin” sloganı ile çıkarmışlar Uzay Fanzin’in ilk sayısını. Fanzinin benim için en çekici tarafı tasarımı oldu hiç şüphesiz. Simsiyah fonun üstüne eğlenceli, hareketli, renkli karikatürler serpiştirilmiş ve bu karikatürlerin aralarında birbirinden heyecanlı hikâyeler yerini almış. Gelin biraz daha yakından bakalım…

uzay fanzin 1Kapakta tabii ki “uzay” denince aklımıza ilk gelen karakterler yani uzaylılar yerini almış ve dünyaya bakış açıları çarpıcı, mizahi bir karikatürle anlatılmış. Sonraki sayfada bizi Uzay Ekibi karşılıyor: Emre, Alp ve Güney’in karikatürize edilmiş halleri onları kafamızda canlandırmamıza yardımcı olurken bir yandan da gülümsetiyor.

Kerem Şef, Necmi Çolak, Dedektif Ahmet ve Fikri Komiser hikâyeleri adlarından da anlaşılacağı üzere bu karakterin etrafında dönüyor ve hepsi yarım, gizemli bir şekilde bitiyor. Devamını öğrenmek için bir sayı daha bekleyeceğiz maalesef!

Emre’nin çizimleri “Biz farklı dünyaların insanlarıyız” klişesini uzaylılar üzerinden işliyor, insanı kırıp geçiriyor. Klasik Türk ailelerinin astronomi bilimine bakış açılarını da tabii!

Uzay Fanzin daha yolun çok başında olmasına rağmen rengarenk içeriği ile bizi sarıp sarmalıyor. Ayrıca yeni yazar ve çizer aradıklarının ilanını da vermişler, biz de duyurmuş olalım. Güzel bir iş çıkarmışsınız gençler, yolunuz açık olsun, ikinci sayıyı bekliyoruz!

E okuyun hayde!

FANZİN: Uzay Fanzin Sayı 1 (PDF İNDİR)

Yorum bırakın