Takas Pazarı Mecmuası 7. Sayı Çıktı

 

2013 yılında kurulan ve o günden beri Heavy Metal Kültürüne çok önemli organizasyonlar, özel imza günleri, konserler ve etkinlikler kazandıran Takas Pazarı ekibi, çıkardıkları yedinci sayıları ile 3. yaşını kutluyor. Bugüne kadar Heavy Metal kültürüne sahip çıkan ve bu kültürü her manada sahiplenen ve bu kültür için en iyi şekilde çalışan ekibin en büyük özelliği ise 3 yıl boyunca çıkardıkları Takas Pazarı Mecmuası’nın yanı sıra Rasputin Bar’da bir gelenek haline gelen etkinlikleri ve büyük emekler verdikleri, İstanbul’un en önemli barlarında hazırladıkları konserler ( bugüne kadar bu konserlerde yer alan isimler arasında Kara Cephe, Yaşru, Demifrag, Carnophage, False In Truth, Crimson Hill, Undertakers gibi Türk Metal’inin önemli isimlerin yanı sıra Zombieslust gibi dünyaca ünlü bir isimde yer aldı.) Türk Heavy Metal Tarihinin en özel grupları arasında yer alan ve bir döneme adeta mührünü vurmuş olan isimler Asafated, Metalium ve Whisky’i yeni nesil ile buluşturuldu ve imza günleri düzenlendi. Tapa TV adında birçok isimle video röportajları yapıldı. (False In Truth, Sis, Dj.Şener Çetin, Asafated gibi isimler) İlk çıkan sayısında birçok yerli grubun yer aldığı bir karma CD  hediye edildi ve bugüne kadar çıkan 7 sayıda birçok grup ve müzisyenle röportajlar yapıldı.

Takas Pazarı’nın gönüllü ekibinin yaptıkları elbette tüm bunlardan daha fazlası ki; en önemli şeylerden biri, bugüne dek yapılan her etkinlik ve konserin derin izler bırakması olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu etkinliklerde hem çok sevdiğimiz müzisyenlerle buluşuyor, hem de birçok dost ve arkadaşımızla bir araya geliyoruz. Bugüne dek hiç tanışmadığımız insanlarla o an itibariyle arkadaş oluyor ve böylece kendi içimizde sarsılmaz dostluklar kuruyor, güçleniyoruz. Ayrıca uzun zamandır aradığımız ama bulamadığımız birçok kaset, CD , plak, patch gibi ürünleri de bu etkinlikler sayesinde bulabiliyor, hem camiamıza destek oluyor hem de arşivlerimizi güncelliyoruz… İşte bu 3 yılda bu gibi daha nice güzelliği yaşadık ve paylaştık. Bunun için büyük çaba sarf eden Takas Pazarı’nın güzel yürekli can damarları Mustafa Aypolat, Cenk Ansen, Fatih Azman, Selman Çağlayan başta olmak üzere 3 yıl boyunca bu güzel ekibe her yönden katkıda bulunan tüm güzel insanlara sonsuz teşekkür ediyor ve bir kez daha nice seneler diliyoruz. Eğer bugüne kadar hiç aramızda bulunmadıysanız ve şuan bu satırları okuyorsanız, önümüzdeki süreçlerde yapacağımız etkinliklere mutlaka sizleri bekliyoruz .

18835144_10155345142388399_1757997066_n

 

TAKAS PAZARI HEAVY METAL MECMUASI 7.SAYI VE İÇERİĞİ HAKKINDA

7.sayısıyla 3.yılını kutlayan Takas Pazarı Mecmuası ekibi, elbette bu duruma yakışır bir sayı hazırladı. Mustafa Aypolat, Selman Çağlayan, Cenk Ansen ve Fatih Azman‘ın yönetiminde olduğu ekibin bu sayıdaki yazarları ise Enis Kızılkaya, Hamdi Şeker, Dilek Doğan, Oytun İdil, Baran Şahin, Soner Grinder, Gökhan Toker, Mahmut Saral, Yiğit Karaduman, Ersin Biçer, Erkin Can Seyhan, Jenk Daniels ve Uğur Çetiner. İçeriğine gelecek olursak Jason Becker ve Autopsy başta olmak üzere Çağlan Tekil, Nocturnus AD, Cosmic Wings, Gökböri, Sarcophagus, Until The Truth Comes Cushem ve Paskalya Tavşanı röportajları yerinde izlenen Franconia Festival ve 70000 Tons of Metal Festivaline dair mükemmel yazılar, her biri birbirinden özel anı yazıları ve elbette Velvet Revolter, Kiss yazıları, yerli, yabancı albüm kritikleri ve daha birçoğu… Kısacası dolu dolu bir içerik sizleri bekliyor bu özel sayıda.

TAKAS PAZARIN’DAN SİZLERE ÖZEL

Evet dostlar Takas Pazarı konuysa her daim sürprizlere de hazır olunmalı , işte tam da bu sürprizlerden ikisinden bahsederek başlayalım, ekibin 3.yıla hazır iki sürprizi daha var sizlere , ilki 19 Şubat Tarihinde Dorock Bar’da gerçekleşen Takas Pazarı’nın düzenlediği Carnophage, False In Truth,Crimson Hill, Undertakers ve Zombieslust gruplarının sahne aldığı o müthiş gece Takas Pazarı Live At Dorock!!! Adıyla DVD olarak satışa çıktı. Tam arşivlik olan bu DVD’yi izleyenler sanki konserdeymiş kendilerinden geçecek. Bir diğer sürpriz ise Selman Çağlayan tarafından tasarlanan ve iki farklı tasarıma sahip olan siyah ve beyaz renklerdeki Takas Pazarı T-Shirt’leri, gerçekten çok kıymetli ve özel olan bu çalışmaları edinmek isteyen dostlar Facebook sayfasından ekibe ulaşabilirler.

Yorum bırakın