Sünnet Fanzin Mayıs’18

 

Geçtiğimiz günlerde İzmirCON Alt Kültür Fuarı dolayısıyla bir araya geldiğimiz, aynı etkinlikte masa açan bir fanzin de Sünnet’ti. Mayıs’18 sayılarıyla ve posterleştirdikleri kolaj çalışmalarıyla yerlerini almışlardı. Kimi fanzinlerin sessizliği korkutur, ortalıklarda görünmemeye başladıklarında arkadaş muhabbetlerinde “Kapattılar mı, yeni işler gelmeyecek mi?” diye sayıklamaya başlarsınız. Neyse ki, tekrar aramızdalar.  Biraz yeni sayılarından bahsedeyim.

Aslında yeni bir sayıdan ziyade ben güncelleme demeyi uygun buluyorum çünkü daha önceki sayılardan bildiğimiz, tadına doyum olmayan işlerin birçoğu bu sayıda da yerini almış. Kes-Yapıştır tekniği ile üretilen, makas, uhu denklemi arasında ortaya çıkan kolajlar her zamanki gibi ilgi çekici. Özellikle son sürümün renkli baskı yapılmış olması, kağıt kalitesi, görsel farkındalığı arttırarak, okuyanların dönüp dönüp tekrar baktığı bir iş olarak kendini gösteriyor.

sünnet1 sünnet2 sünnet4

Bu sayıda da alıştığımız, günlük konuşmalardan derlenen ve tek tek alındığında baya komik duran cümlelerden oluşan sayfalar mevcut. Bir alıntı:

-TEKNİK KALİTEYİ GETİRİR.

Doğru söze laf yok 😊

Bu sayıda bir de öykü var. YAŞ 15, DOĞUM GÜNÜ, VOTKA isimli metinde, başlığından da anlaşılacağı gibi, bir doğum günü partisinde bir araya gelen ergenleri ve içilen votkalar sonrasında birbirleriyle girdikleri münasebetleri, erkek karakterimiz ağızından anlatılıyor. Bu sefer oldu olacak derken, bir ona bir buna salça olan arkadaşımızın iç diyalogları hayli hoş.

sünnet3

Mayıs’18 sayısının belli noktalara dağıtımları yapılmış. Siyah beyaz ve renkli olarak edinebileceğiniz fanzinin renkli baskı ederi ise 5 tl. Şayet kitapçılarda ve fanzin noktalarında bulmazsanız instagram adreslerinden ve sunnetfanzin@gmail.com dan ulaşmanız mümkün. Yeni işlerini ve sayılarını bekliyoruz.

Erkekler için ilk heyecan

Kadınlar için ilk merak

Anneleri için ilk kaygı

Babalar için ilk gurur

Sünnet Fanzin sizlerle 😊

 

 

Yorum bırakın