Mevzular Derin Fanzin 8 Olmuş! – Elif Şeyda Doğan

Sayfalarca kendini anlatan ve kendini anlatmak isteyenlere yer açan, çok okunan, çok sevilen ya da popülist olandan ziyade kişisel olana yer veren Mevzular Derin, Kasım’ın ortasında 8 oldu! Ön ve arka kapak çizimleri, 3. sayıdan beri alışılageldiği gibi Oğul Arda Biçer’e ait. Temmuz ayında çıkan 7. sayısıyla birinci yılını dolduran Mevzular Derin Fanzin, 8. sayısıyla ikinci senesine sağlam bir “hoş geldin” dedi.

Her ne kadar kendine yer verirken sayfa sayısından kaçınmayan bir fanzin olarak bilsek de, gelen yazıları da “Hadi onu da alalım, o zaman bunu da alalım!” cömertliğiyle sayfalara iliştirmiş. Elimizde çok kalın olmasa da yazı bakımından dolu dolu bir fanzin sayısı var diyebilirim. Fakat uzun metinlerin yanında görsel bakımından çok zengin olduğunu söyleyemem. İki aylık kültür ve edebiyat fanzini Mevzular Derin, adını yaşatacak kadar derin mevzular barındıran öyküler içeriyor. Her sayısında daha farklı içeriklere yer veren MDF, öykü ağırlıklı bir sayıyla bizimle. Yazan kadronun düz yazı/öykü kısmında şu isimlerle karşılaşmanız çok mümkün: Hemen ilk sayfada Yalım Aydın “Otopark” demiş. Ardından; Alperen Yavaş “Bir Fregoli Hastasının Parçalanmış Günlüğü”, Ece Acıroğlu “Soru”, Elif Şeyda Doğan “Gazze”, Ayshe Ceylin “Delik”, Veysel Yılmaz “Belki de Son Kez Şiir Okuyordum-II”, Umut Çağın Bozacı “Asfaltı Temizleme Vakti”, Emirhan Evrenkaya “Deli Dublör”, Karya Gültang “Tablodaki Katliam”, İrem Eyit “Sahil”, SakatAt “Sordum Gördüğüm İlk Şeytana; ***”, Onur Aşkın “Merhamet”, Seynan Konucu “Hayat Dediğin Götteki Donu Anlamaktır” diyerek MDF 8’e zihninden, kalbinden, hiç olmadı içinden bir yerden, bir şeyler bırakmış.
Şiir kısmı, düz yazı kısmına göre daha sade; Mert Topuz’dan “Transparan Fiyasko”, Eren Burhan’dan “Fili Asmak”, Ayşenur Sulamaz’dan “*artılarla *ki *ek *tacağız”, Esved Asuman’dan “7”, Şirin Uzay’dan “Kalabalıktaki Çocuktan Korkarım Ben”, Ateş B.’den “Saat On İki Civarıydı Hatırlamıyorum”, Mislina Bursal’dan “Sekizinci Günah”, Mertcan Fırat’tan “Kırık Kanat Savunmaları”, Sarhoş’tan “Maşuk” ve Oğul Arda Biçer’den “Bu Petrol Gök” MDF 8’in şiir kadrosu.
mdf
Böyle sayınca daha sade gibi durmasa da elinize alıp incelediğinizde neden bahsettiğimi anlarsınız…

“Peki, iyi diyorsun da nasıl okuyacağız tüm bu eserleri?” sorusunu sormana gerek yok. Çünkü MDF evlere servis… Değil tabii, muhtelif fanzin noktalarından temin edebilirsin. Nereler mesela, hangi şehirler? Kocaeli, Yalova, Bursa, Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Eskişehir… “Peki diyelim ki benim şehrime gelmiyor…” E o zaman seni şöyle alalım, eski sayılara bi’ göz atıver:
Sayı 1 PDF : https://yadi.sk/i/csYahOximDw2c

Sayı 2 PDF : https://yadi.sk/i/fye9aCiYmdreh

Sayı 3 PDF : https://yadi.sk/i/MYiEt5LnrsnhC

Sayı 4 PDF : https://yadi.sk/i/bP-lGqOBrsnji

Sayı 5 PDF : https://yadi.sk/i/WESaFxb0rn9Hm

Sayı 6 PDF : https://yadi.sk/i/qZgLwd4dtDX6f

Sayı 7 PDF : https://yadi.sk/i/tNsHevjNvJftB

Sayı 8 PDF : O da olacak…

İçinizden ulaşmak gelir falan: mevzularderinfanzin@gmail.com
twitter.com/mevzularderinf
facebook.com/mdfanzin

Yorum bırakın