Larva Fanzin Caravan Rock Bar’da 1 Yaşını Kutladı

Uğur Hakan Hacıoğlu’nun hayali olarak başlayan Larva Fanzin geçtiğimiz Ağustos ayında birinci yaş gününü Tekirdağ’ın önemli mekânlarından Cuerda’da kutlamış ve onuncu sayısına ulaşarak her geçen gün büyüyen yazar kadrosuyla, başarılı sayılarıyla edebiyat dünyasında adından söz ettirmeyi fazlasıyla başarmıştı. Larva Fanzin’in Tekirdağ’daki çılgın ekibi yine bir araya geldi ve bu defa da İstanbullu dostları için bir sürpriz hazırladılar. Yıllara damgasını vurmuş, bugün birçok isim ve grubun ilk kez sahne aldığı, yıllara meydan okuyan efsane mekan Caravan Rock Bar’da X-Doz, Sis, Flash ve Karanlığın Sol Eli grupları ile birlikte birinci yılını bu kez de Heavy Metal’in güçlü müziği ve edebiyatın eşsiz ruhuyla birleştirerek ve elbette headbang yaparak kutladı. Edebiyat ve Metal camiasının bir arada olduğu kalabalık gecede ilk olarak sahne alan X-Doz grubu muhteşem coverları ile ateşi fitilleyen ilk grup oldu. Ardından sahnedeki yerini alan Sis karanlık ve melankolik müziğiyle Caravan sakinlerine sert, karanlık ve hüzünlü dakikalar yaşattı. Sis’in ardından İstanbul’un en sevilen Hard Rock gruplarından Flash sahne aldı ve Rock’n Roll’un en çılgın şarkılarını çalarak ortamı çılgına çevirdiler. Karanlık ve sert müzikleri kadar makyaj ve maskeleriyle de gözleri dolduran Doom Metal’in ülkemizde en klas gruplarından Karanlığın Sol Eli geceyi en kışkırtıcı şarkılarıyla ve muhteşem performansıyla noktaladı. Özgürlüğü ve özgür düşünceyi sonuna kadar savunan Larva Fanzin, özgürlüğün müziği Heavy Metal ile Taksim’in en özel köşesinde yerini koruyan Caravan Rock Bar’da birinci yılını çılgınlar gibi kutladı, orada olanlar dibine kadar eğlenceyi fazlasıyla yaşadı. Yeni sayıları üzerinde çalışan ekip, yine sürprizlerle dolu bir sayı ile geliyor. Şimdi de geceye dair kısa kısa bölümüne bir göz atalım mı ne dersiniz?

larva fanzin masası3larva fanzin masası1larva fanzin masası2

Fanzin Masası

Caravan Rock Bar’ın girişinde birçok fanzinin yer aldığı muhteşem bir masa vardı. Bu masada Sıvadık, Fe, Üzümün Çöpü, Gordon Blue, Parantez İçi, Olgun Ruhlar, Mars, Müptezel Tanrılar, Kara Duvar, Aziz Lukas’ta Kahvaltı gibi birçok fanzinin yanında elbette Larva Fanzin’inde sayıları bulunmaktaydı. Konuklar özellikle çok fazla ilgi gösterdiler bu bölüme ve birçok fanzini de bu sayede edinmiş oldular.

 

Sürpriz Konuklar

Larva Fanzin bu eşsiz gecede birçok önemli ismi de ağırladı. Gitarkoçu Aytek Akçakaya, Mithat Akçakaya, Emre Şahin (Radical Noise, Sülfür Ensemble), Ahmet Güven, Oktay Demirci (Desecrate), Erkan Köroğlu (ArsnovA), Melih Gürkan (Taşmektep),Doğukan Kasal (Del Toro)ve Tolga Şen (Del Toro) gibi çok önemli müzisyenler konuklar arasındaydı.

Kitap, CD, T-Shirt ve Stıcker

Larva Fanzin’in sevilen yazarlarından Kadir Kaplan‘da gecede bulunan isimlerdendi ve kitapları fanzin masasında bulunmaktaydı. Gecede sahne alan ve müthiş performanslarıyla kendilerine hayran kaldığımız Karanlığın Sol Eli ilk albümleri ve T-Shirtleri‘nin yanı sıra stıckerları ile yerlerini aldılar. Tüm bunların yanında SİS grubu da stickerlarını geceye konuk olan dostlarla paylaştı.

larva konuklarlarva foto224131908_144066656244412_8317948746131559367_olarva konser görüntü

Yaşasın Fanzin Yaşasın Rock’n Roll

Evet dostlar, fanzin kültürü gerçekten çok ama çok önemli ve oldukça güçlü bunu bir kez daha bu etkinlikte anlamış olduk, fanzin masasında o kadar değerli fanzin vardı ki, her biri Rock’n Roll’a gönül veren o güzel insanlar tarafından hayranlıkla karşılandı ve dostluk içinde paylaşıldı ve o gün yine daha fazla büyüdük daha fazla çoğaldık dostlar, bir kez daha Yaşasın Fanzin Kültürü, Yaşasın Rock’N Roll diyerek yazımızı noktalıyor. Larva Fanzin’e bir kez daha nice başarılı yaşlar diliyoruz.

 

Geceye dair canlı performanslara Larva Fanzin’in Youtube kanalından ulaşmak için tıklatın.

Etkinliğe dair diğer fotoğraflara ulaşmak için Larva Fanzin’in facebook adresini tıklatın.

Yorum bırakın