Kriz Mriz Yok Fanzin ve Halkın Distopyası (PDFli)

Evet! Tam da kapakta yazdığı gibi. Kriz Mriz Yok! Aslında olan biten hiçbir şey yok. Bu sadece bize böyle geliyor, bizim hüsnükuruntumuz, bizim paranoyamız. Hâlbuki bu yaşananlar, hissedilenler gerçeği yansıtmıyor. Gerçek dediğin iki dudağın arasından çıkan bir iki sözcük. Gerisi lafügüzaf. Yani en azından o iki dudağın arasından daha iyi bilecek değilsiniz herhalde. Hele bir bilin! Bilin de görün gününüzü.

kriz mriz yok

İşte bu fanzin tam da böyle bir evrenin hikâyesini anlatıyor. Nikos başkanın ülkesi. Doğruların şaştığı, sadece zenginlerin olduğu, fakirlerin sistematik şekilde imha edildiği bir evren. Günümüzün doğurduğu, belki de (yani en azından böyle giderse) yarınımızı anlatan bu öyküde çıldırmış bir toplumun kısa anlatısı mevcut. Yer kabuğu kaymış, dünya baş aşağı şaşmış gibi. Hedeflere kitlenilmiş bir toplumun bir nevi travma güncesi. Ve sonra akıl yitimi.

Çok yaşa başkan Nikos!

Bu fanzini kaleme alan da, noktasını virgülünü düzelten de, okuyacak olan da halk isminde birileri. Bir yerde görür veya duyarsanız, hareket halinde olduğunu işitirseniz haber verin! Olmaz sanılan bir distopya bir gün gelir kapımızı çalar. Ne iyi etmişler de kağıda dökmüşler. Okumak için PDF’yi indirmeniz yeterli.

Emeği geçen herkesin eline sağlık.

FANZİN: Kriz Mriz Yok (PDF İNDİR)

Yorum bırakın