KRİTİK: Parantez İçi Fanzin #5

***Ve bu şehirde her kadın ölüm doğuruyor.***

                Hayat anlamsız; ne olduğu belli olmadığı kadar derin ve uçsuz. Bir yerlerde yanlış yapıyoruz; aslında, hayatın anlamsızlığı söz konusu değil; sadece, biz ona anlam yükleyemiyoruz. Diğer yandan şanslıyız, güzel gelişmeler de olmuyor değil ve ne varsa eskilerde var.

-Bir dakika müsaade verin. Yalnızca, biraz… Bir daha deniyorum. Ama bu kez kendi cümlelerimle değil…-

Ben, kazanan. Kanımda kelebekler uçuşuyor. Umarım gerçektir. “Üzülme” dedi bana, “rüyalarında buluşuruz.” Gökte sessizliği kuşların, biliyorum, daha derin ama daha güvenli. YBKY neler yapıyor? İnsan gibi işte eriyor… Viktoryen Dönemi’nin puslu Londra sokakları. “Hepsinde kalp var, hepsinde vicdan.” Sanki çok şey anlatmışsın gibi hissederken aslında tek bir cümle kuramadığını fark ettin, değil mi? “Kaza anında şok yaşadıklarını düşünüyoruz.”

hüseyin esen parantez içi fanzin 5

-Ben hayatımda bu kadar spoiler’ı bir arada görmedim.-

Parantez İçi Fanzin, 5. sayısıyla bizi biraz daha düşünmeye sevk ediyor. Bu öykülerin sol kroşeleri de oldukça sağlam. Kim nerede neyi nereye bağlayacak belli değil ve bu yapısıyla da bir sonraki eseri okumadan, fanzini elinizden bırakamıyorsunuz. Sizi hiç beklemediğiniz anda beklemediğiniz olayları düşünmeye sürükleyen öyküler, aklınızın bir köşesine batırmanız gereken bilgi iğnelerini savuran şiirler, anılarınızı canlandıracak realistik havası, yanında biraz acısı, kendini destekleyen görsel ziyafeti, ufkunuzu yeni bir alana daha yöneltecek incelemesi ve ilginizi reşarj edecek röportajıyla; Parantez İçi #5 sizleri bekliyor.

“He, he… Bekliyordur kesin… Kim neye el atmış ki dediğin içerikle bizi beklesin?” diyorsanız da cevabım hazır elbet: “Yazınsal alanda üretimi Tyhmä, Mehmet Fatih BALKI, Burak KARA, Nezaket TEZCAN, Almira KOÇ, Furkan BULUT, Perhonen, Tuğba TURAN, Mehmet Berk YALTIRIK, Yunus Emre SUCİ ve Büşra GÜNGÖR üstlenirken; Levent Altınkaynak, Yasin GÜL, Burçin UĞURDAN, Mustafa Can GÖKPINAR, Berk TAŞÇI, Barış KORKUT, Kübra ŞEKER ve Hüseyin ESEN de görsel ziyafetinizi hazırlamış!”

Daha başka ne denebilir ki?

“Fanzin yürüyor!”

 

Yorum bırakın