Joske Fanzine Bir Bakış

 

Hayat bir yerden başlıyor ve düşünsel dünyamızdaki bu süreklilik biteviye devam ediyor. Kendini anlatmak, ihtiyaç halini alan bir dışavurum şekli mi? Belki öyle, belki de değil ama Adana’da çıkan ve 2014 yılından bu yana bir şeyler yapmayı kafasına koymuş Joske Fanzin ve Meriç Görkem Özçelik’ten bahsetmek isterim.

Joske, baştan sona cut up yöntemiyle hazırlanmış ve Meriç Görkem Özçelik’in metinlerinden oluşan bir personel fanzin. Görseller konusunda Nina Bric’ten destek almış ve kendi yazılarını bu şekilde paylaşıma açmış. Zaten fanzindeki ön yazısında da olaya yaklaşımını çok güzel anlatmış.

“Yıllardır bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Ve bu defa sanırım bir şeyler yapabiliyorum. Nasıl bir şey çıkacağına dair bir fikrim yok”

joske 1 joske2

Fanzinde genel olarak kısa şiirler ve küçük öyküler yer almakta. Hatta altına düşülen tarihlerden Joske’nin uzun bir doğum sancısı geçirdiği gözden kaçmıyor. Doğal haliyle çıkan metinler, olduğu gibi okurla buluşmuş ve çoğunlukla daktilonun kullanılmış olması güzel durmuş.

Şimdilerde 2. sayısına hazırlanan Joske Fanzin, Meriç Görkem Özçelik’in yazılarına eşlik edecek, özgür metinler beklemekte. Fanzine ulaşmak veya yazı göndermek için joskefanzin@gmail.com adresinden bağlantıya geçilebilir.

Hep söylediğimiz gibi

Fanzin Yürüyor!

Yorum bırakın