İzmit’te Fanzin Hareketliliği

Yaklaşık bir senedir Kirke Fanzin olarak İzmit’te bir fanzin hareketliliği başlatmış durumdayız. Bu yazıda bunların neler olduğunu ve daha ne gibi projeleri planladığımızdan bahsedeceğim.

Yaptığımız ilk iş şehirde unutulmaya yüz tutmuş fanzin kültürünü yeniden canlandırmak için bir fanzin noktası oluşturmaktı. Araştırmalarımıza göre İzmit daha önce bir çok fanzine ev sahipliği yapmış, belli noktalarda bir çok fanzin ağırlamış. Fanzin Apartmanı başta olmak üzere bir çok fanzinin desteğiyle Kitap Pastası Kafe’de şuan bir fanzin noktası oluşturmuş durumdayız.

pastafanzin

Kitap Pastası Kafe İzmit Merkezde içinde 6400’den fazla kitaba sahip standartların dışında bir kafedir. Böylesine güzel bir mekanda bize bir duvar açan Kitap Pastası Kafe’ye çok teşekkür ederiz.

Ayrıca bir kaç noktada daha fanzin rafı oluşturmak için görüşmelerimize devam ediyoruz.

İzmit’in fanzine gönül vermiş insanlarına fanzin göndermek isterseniz eğer yazının sonunda iletişim bilgilerini paylaşacağım.

Fanzin noktasını oluşturduktan sonra fanzinle henüz tanışmamış insanlara ulaşmak için de çalışmalar planlıyoruz. Aktiffelsefe İzmit Şube’de bir sunum yapma fırsatımız oldu.

aktfifanzin                                aktiffanzin2

Dernek üyelerinin de katılımıyla fanzini konuştuk. Ülkemizde bu konuda nasıl işlerin yürütüldüğünü, kimlerin fanzinle uğraştığını, fanzinlere nasıl ulaşabileceğimizi ve bir çok buna benzer konu hakkında konuştuk.

fuarfanzinkirke

Ayrıca 2019 Kocaeli Kitap Fuar’ında Aktiffelsefe standında Kirke Fanzin’in de satışını yapma fırsatımız oldu. Büyük bir katılımla gerçekleşen yaklaşık bir hafta süren fuarda tek fanzin olduk. Eğer fırsatını bulabilirsek gelecek fuarlarda Kirke Fanzin’in yanına bir çok fanzini de eklemek istiyoruz.

Son olarak Kirke Fanzin faaliyetlerine devam ediyoruz. Yakın zamanda 4. sayısını da çıkaracak. İzmit’te okurlarıyla da buluşma günü yapmayı düşünüyoruz.

Tüm bu konularda ekip olarak fanzinlerin desteklerine açığız. Kirke Fanzin’e yazı göndermek ya da kendi fanzinlerinizin de İzmit’te bir dağıtım noktasında olmasını istiyorsanız, iletişim bilgilerimizi aşağıda paylaşıyorum.

Mail: kirkefanzin@gmail.com
Instagram: kirkefanzin
Twitter: kirkefanzin

Yorum bırakın