FANKİT: Kışlar Kanlı Geçer Çıktı! (PDF’li)

 

Yunus Abid’in yazdığı Kışlar Kanlı Geçer adlı fankit, Fanzin Apartmanı öncülüğünde çıktı.

‘Fanatik’ ve ‘kitap’ kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşan fankit kavramı, yayınevlerinin tahakkümüne karşı çıkan bir grup tarafından yaratıldı. Fankit hareketinin, yazarlara kitaplarını fotokopiyle basma çağrısı yapmasının ardından türün ilk örneğini Efe Elmastaş ‘Kara Duvar’ ile verdi.

Yunus Abid’in fankiti Kışlar Kanlı Geçer de bu hareketin son ürünü. PDF formatında ve basılı olarak okurla buluşan fankitin ‘Nokta Virgül’ünü Elif Şeyda Doğan ile Muhammet Aldemir yaptı. Tilbesu Çiçekdağı’nın çizgileriyle yer aldığı ‘Kışlar Kanlı Geçer’in ‘Fankit Başı’lığını Efe Elmastaş yürüttü.

fankit-kışlar-kanlı-geçer

İlker Öner, Kışlar Kanlı Geçer’i şu sözlerle anlatıyor:

“Kışlar Kanlı Geçer, sokağa inen korkakların hikayesi. Duyarlıklı bir cinayetin öykünün tam orta yerinde durduğu, cinayeti çözme işinin sokağa inen bir korkağa kaldığı, içinde tezatları barındıran bir hikaye. ‘Kışlar Kanlı Geçer’de hayal ve gerçek bulutları iç içe geçtiğinde şimşek çakmıyor, yağmur yağıyor. Başı bulutlu korkak ile savruluyoruz sokaklar arasında. Bir yandan da onun iç gerilimlerine şahit oluyoruz. Öykünün yazarı Yunus Abid’in  akıcı ve hazmettikleriyle kendine has, ahenkli bir dil. Öyküyü okurken satırların melodisini fark ediyorsunuz. Ne zaman hayal kurmak isterseniz ve yağmur hayali doyurmazsa bu öyküyle ıslanın.”

Kışlar Kanlı Geçer’in basılı formatının hangi mekanlarda olacağı Fanzin Apartmanı grubundan öğrenebilir. Ancak beklemekte sabırsız olanlar PDF’i indirip çoğaltabilirler.

Kışlar Kanlı Geçer’in PDF versiyonu için tıklayın

Yorum bırakın