Dikkat! Fe Fanzin Çıkabilir

 

Fanzin Apartmanı fanzin noktasında gördüğüm Fe fanzinden bahsetmek istiyorum sizlere. Raflardaki yerini almış olmasından son derece memnun olduğum işlerden…

feÖncelikle alışılagelmişin dışındaki sayfa düzeniyle bizleri selamlıyor Fe fanzinin ilk sayısı. Kendine has bir tarz bu. Bu dizaynıyla da bir karşı duruşu olduğunu gösteriyor. Okudukça da bireyin kendini dışavurumunu görüyoruz. Her

katlanışta farklı şeyler var; ama birbirinden bağımsız da değil. Sanki hepsinde ortak bir dil var. Gelip, görüp anlamsızlığımıza mahal vermişliğin bir dili, ‘veni ve vidi’den sonra bir çaresizlik yatıyor ortada. Gittikçe ayaklarda çekilen yorgunluğu, baktıkça göz göze geldiğimiz acıları ve bunların hepsine engel olamayışımız var Fe1’de.

Fe2 ise ardı sıra gelmiş ve devam ettirmiş pasifize oluşumuzu. 22 Aralık 2016’dan beri hala bir resmi açıklama duymadığımız, ne olup bittiğini öğrenemediğimiz iki Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu askerin Işid tarafından vahşice yakıldığı görüntülere ve de yetkililerin her olaydan sonra sadece ve istisnasız yaptığı kınama mesajlarına vurgu yapmış bir sayı var.

İlk sayı edebi açından ikinci sayı da siyasal yönden bir adım önde bulunan içeriği var. Bakalım devamında bizleri ne tür sürprizler bekliyor olacak. Söylentiler İzmir ve İstanbul’da göründüğü yönünde. Kim bilir? Belki herhangi bir kitabevinden aldığınız gıcır gıcır bir kitabın içinden bile çıkabilir karşınıza, belli mi olur?

 

fe fanzin

Yorum bırakın