Birlik Olunca İş, Birlikte Olunca Keyifli

 

Fanzin yürüyor ve öylesine pervasızca yürümeye başladı ki; sesleri kimini rahatsız kimini sessiz sedasız ayaklandırıyor. Birlikte hareket etme dürtüsü uyandırıyor insanda. Yalnızlık meselesi büyük iş, keyfi ayrı, derdi ayrı. Ama bir çok şey paylaşıldıkça güzel ve Çubuk Fanzin bunu, yakın zamanda Koç Üniversitesinde Kadraj 18 etkinlikleri kapsamında yaptıkları fanzin atölyesinde gösterdi. Sosyal medyalarında paylaştıkları bir çok keyifli paylaşımının yanında etkinlikten bir fotoğraf attılar. Dikkat çeken en güzel detay ise herkesin pür dikkat dinliyor olması. Etkinlik nasıl geçti ve bu aralar neler yapıyorlar bir soralım dedik.

Çubuk 1.1

  • Nasılsınız? Çubuk fanzin bu aralar neler yapıyor?

Teşekkür ederiz iyiyiz. Üçüncü sayımızı çıkarttık. Fanzini daha düzenli bir periyotda çıkarmak istiyoruz. Bu yönde çalışıyoruz.

  • Geçtiğimiz gün Koç Üniversitesinde bir etkinlik gerçekleştirdiniz. Nasıl geçti? Çubuk Fanzin orada neler yaptı?

Koç üniversitesi Medya ve Tasarım Topluluğu’nun düzenlediği Kadraj’18 etkinlikleri kapsamında biz de fanzin atölyesi yaptık. Katılım gayet güzeldi, öğrenci arkadaşların ilgisi bizleri mutlu etti.

 

Çubuk 1.2

  • Çubuk Fanzin insanlara ne katmaya çalıştı?

Hem atölye hem söyleşi havasında geçti, katılımcı arkadaşlara fanzinlerin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler verdik. A3 kağıttan kendi başlarına yapabilecekleri bir fanzin yapmayı öğrettik. Bunun dışında karikatür ve mizah dergileri hakkında konuştuğumuz güzel bir atölye çalışması oldu.

  • Karikatür ve mizah dergileri piyasa içinde tutunması zorlaşıyor ve kapanıyorlar. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Üzücü tabii, sonuçta biz bu dergileri okuyarak bu işlere başladık. Dergilerin kapanmasın tek sebebinin okurların okuma alışkanlıklarını yitirmesi olduğunu düşünmüyoruz. Dergi yöneticilerinin kötü yönetimininde bunun payı var. Yine de bu işlerin bir şekilde devam edeceğine inancımızı koruyoruz.

Çubuk fanzinin instagram hesabını mutlaka takip etmelisiniz. Yaptıkları keyifli paylaşımların tadını çıkarın.

Instagram:@cubukfanzin

 

Fanzinler her geçen gün şehrin daha kalabalık sokaklarına karışıyor. Dar sokaklardan kaçıp, köşebaşı sermayeci abilerinden ötelere  yürüyor.

Fanzin Yürüyor!

Tutabilene aşk olsun.

Yorum bırakın