Sert Bir Sayı Daha: Bataklık Fanzin Sayı 22 (PDFli)

Uzun bir aradan sonra sizlere yıllarca severek takip ettiğim Bataklık Fanzin‘in son sayısından bahsedeceğim. Heavy Metal ağırlıklı fanzinler her daim memlekette dinleyicisi tarafından büyük ilgiyle karşılanmıştır. Bataklık Fanzin de bazen ara vermek zorunda kalsa da metal severler için ayrı bir yerdedir. Pandemi döneminde deyim yerindeyse bomba gibi dönen ve 22. sayısıyla bir kere gönüllerimizi çalan Bataklık, muazzam ve dopdolu içeriğiyle sert müzik severleri mest etti yine. Şimdi bu çok özel sayıdan bahsedeceğim, hazırsanız başlayalım.

Bataklık’ın muazzam kapağında da yer alan Fransız Death Metal grubu Benighted ile yapılan harika röportajla açılan sayı, bu harika röportajın ardından ise bu toprakların kült Death Metal grubu Asafated ile yapılan kapsamlı röportajla tam gaz devam ediyor. Muazzam röportajların art arda yer aldığı fanzinimizde bu seferki konuk Extreme Metal severlerin beğenisini kazanan ve benim de çok sevdiğim Archaic Vanity röportajıyla devam ediyor. Brtual Death Metalin bu topraklardaki en büyük adreslerinden Carnophage ile yine harika bir röportaj alıyor sırayı. Bu röportajı okurken grubun kült albümü Monument’i açtım, gerçekten çok sıkı bir röportaj olmuş, Ölümün Krallığı başlığıyla, en karanlık ve Extreme gruplarımızdan  Malkuth Ov Death  çıkardıkları muhteşem demo sonrası tüm soruları cevaplıyor.  Sıradaki röportaj Norveç Black Metal efsanesi Mayhem’in kitabını bu topraklarda yazan ve bir çok gruptan da tanıdığımız Mert Yıldız ile kitaba dair merak ettiğiniz her şeyi bu röportajda bulabilirsiniz. Sıradaki Grup İzlandalı Mıspyrming, Black Metal’in en karanlık gruplarından bu grup, röportaj sonrası radarıma giren isimlerden oldu. Sevgili Zeynep Çolakoğlu her zamanki gibi harika bir röportaja imza atmış, dolu dolu bir sayı derken boşa demedik elbette.

Her şey bu kadar mı? Elbette hayır! Rock’N Roll böyle bir şey diyerek yıllarca ustalığını konuşturmuş Hard Rock’ın kendi deyimleriyle Halk Rock’un bu topraklardaki babalarından Objektif var sırada. Bu harika röportajın ardındansa benim de büyük fanları olduğum ve uzun zamandır kendilerinden herkes gibi yeni bir şey dinlemeyi beklediğim efsane Hardcore grubumuz Radical Noise röportajı var. Okurken çok keyif aldım elbette, sırada biraz ara deyip muazzam kara kalem çizimlerinin eşliğinde Bengi Başaran’ın Aralık isimli sarsıcı şiiri ile buluşuyorsunuz.  Soğuk ve karanlık bu şiirden sonra sırada çok sevdiğim Tir grubu ile muazzam bir röportaj var ve ardından Karanlık ve Black Metal denince ondan daha iyisini asla tanımadığım sevgili dost Zeynep Çolakoğlu’nun kaleminden Zifiri Bataklık 2 yazısı var.  Karanlığa tam gaz devam etmek zorundayız, bana göre bu toprakların en leş, en vebalı ve en uç grubu olan Zifir ile sarsıcı bir röportaj bekliyor sizi. Elbette dolu dolu bir 22. sayıyla Bataklık Fanzin bir kez daha bizleri mest ediyor. Bu sayıda emeği olan tüm arkadaşları selamlıyorum. Hail !!!!!

FANZİN: Bataklık Fanzin Sayı 22 (PDF İNDİR)