Olgun Ruhlar Sayı 39 Oldu (PDFli)

Malum Korona günlerine çıkan fanzinlerin sayısı bir hayli azaldı. Kimi fanzinci dostlar bunun bilindik yaz etkisi olduğunu düşünse de benim düşüncem, süreklilik arz eden kötü zamanların bizde meydana getirdiği içe bükülüşü yaşıyor olduğumuz.

İster Korona, ister yaz ayları olsun üreten dostlar yola devam ediyor. Bunlardan biri de Olgun Ruhlar Fanzin. Eskişehir’de çıkan ve son yayımladıklarıyla 39. sayılarını deviren bu arkadaşlar ısrarla fanzinseverlerlerle buluşmaya devam ediyor.

Kısa yoldan ifade etmem gerekirse kendi dertleri ve üretimleriyle ortaya çıkmış bir sayıyla karşı karşıyayız. Genel beklentinin aksine olağanüstü zamanlardan geçiyor olsak da, fanzinde bu tür izlere rastlamak pek mümkün değil. “Olması mı gerek?” derseniz elbette gerek yok. Hatta belki de böylesi daha güzel J. Kapaktaki turistlerin rahatlığında okuyabileceğiniz, güzel bir sayı.

Çoğunlukla yeni kalemler ve onların işlerine yer verilen bir sayı. Fanzinlerin böyle birlikteliklere aracılık etmesini onu daha değerli kıldığını düşünenlerdenim. Özellikle çizer arkadaşların güzelleştirdiği sayıda içten mısralara, öyküleştirilmiş yaşanmışlıklara rastlamak mümkün. Olgun Ruhlar Fanzin’in 39. Sayısını okumak isteyenler aşağıya tıklayarak PDF’ini indirebilirler. Bunaltıcı sıcaklarda iyi gider.

Fanzin Yürüyor!

Fanzin: Olgun Ruhlar Fanzin Sayı 39 (PDF İNDİR)