Geri Dönüşler: Dem Fanzinden PanDEMi Özel Sayısı (PDFli)

Pandemi dönemi birçoğumuzun oldukça sıkıcı geçti bu dönemde darlanan birçok kişi üretimlerine yoğunluk getirirken, uzun zamandır sessiz kalan fanzinlerden işler geldi. Dem Fanzin bu dönemi değerlendiren arkadaşlarımızdan.

Yakın fanzin tarihini takip edenler Dem Fanzin’i duymuşlardır. Sade bir tasarıma sahip güzel işlerden biriydi. Fakat bu özel sayıya baktığımızda tasarımsal açıdan ciddi bir değişim geçirdiğini görebilirsiniz. Fanzine emek veren insan sayısı da oldukça fazla.

Fanzin içerisinde: Büşra Gezer, Deniz Ademoğlu, Yıldız Yılmaz, Erhan Mındız, Sevgi Arslan, Gizem Küçükçakır, Sena Sonat, Onur Kuru, Sergül Acar, Kemal Uçar, Beste Naz Karaca, Soner Gül, Şinasi Furkan Avcı, Burhan Engin, Hazal Gülce Güleç, Üstüngel Arı, Evren Başer, Duygu Gönül, Ahmet Serdar Topkaya, Selcan Aydın, Pınar Çehreli, Gülsüm Bölük, Şeymanur Sarıkaya, Aslıhan Sarı, Ece Saka, Sevcan Enül, Şeyma Öztürk, Ekin Su Işıktaş, Burak Tut, Ege Davaslı bulunuyor.

Dem Fanzin’in bu sayısına baktığımda en sevdiğim olay çizim, fotoğraf ve kolaj çalışmaları ile yazıların harmanlanması oldu. Tasarım olarak sanırım son zamanlarda gördüğüm en iyi işlerden biri diyebilirim. Düşünülmüş ve emek verilmiş. Dijital yayımın tüm güzelliklerini kullanmışlar.

Dem fanzin son sayfalarında 1 mayıs üzerine…

Fanzin içerisinde Öykü, şiir, deneme gibi türlü metinler bulunuyor.

Dem fanzin yakın zamanda da bir site açtı. Hem kendilerine ulaşmak hem de diğer işlerini görmek için uğrayabilirsiniz.

Nice sayılara diyelim.

FANZİN: panDEMi Fanzin Özel Sayı (PDF İNDİR)