Fanzin Apartmanı Yol Arkadaşları Arıyor

Fanzin yol arkadaşları

Fanzin Apartmanı olarak çıktığımız yolda fanzin kültürü adına bir şeyler yapmaya devam ediyoruz. Hepinize teşekkürler.

Yola çıktığımızdan bu yana bir çok şeyler yapıldı, yapılmaya da devam ediliyor. Bu süreçte bizlerle yollarını ayıran arkadaşlarımız oldu. Hepsine (her şeye rağmen) emeklerinden dolayı teşekkürü bir borç biliriz. Özellikle mekan haritalarını oluştururken şehirlerinde tek tek mekan aramaya çıkan, fanzin adına iz süren, yazan, çizen arkadaşların (şuan bizlerle olsun olmasın) bir fanzinci olarak bin selam olsun.

Başta olduğumuz gibi bizler, gönüllülük çerçevesinde bir araya gelmiş, fanzini daha görünür, daha okunur yapma niyetinde olan kimseleriz. Herhangi bir şehirde dağıtım yapan arkadaştan tutun da sitemizde yazanımıza kadar bu böyledir ve böyle olmaya devam edecektir. Bu sözlerimiz sakın “beylik laflar” olarak algılanmasın, altını çizdiğimiz Fanzin Apartmanı’nın varlık sebebidir.

Zaman geçtikçe görüyoruz ki; her ne kadar çabalıyor, bir şeyler ortaya koyuyor olsak da yapmak istediklerimizin hep gerisinde kalıyoruz. Bu sebeple bizlerle yol arkadaşı olmak isteyen fanzinokur, fanzinsever arkadaşları apartmanımıza yeni katlar çıkmak için emek koymaya bekliyoruz.

Neler Yapıyoruz?

  • Fanzin Çevirileri: Yurdışından ulaşabildiğimiz fanzinlerin okunup, çevrilmesi
  • Fanzin Kritikleri: Çıkan fanzinlerin okunup, bir tanıtım ve kritik boyutunda duyurusunun yapılması
  • Görsel Hazırlığı: Photoshop üzerinden görsel hazırlama
  • Fankit Çalışmaları: Piyasa tabiriyle edit,dizayn,redakte işleri vs.
  • Haber, Duyuru

Fanzin Apartmanı çatı, merkez, tekel falan değildir. Sadece ses duyurmak adına bir araya gelmiş bir topluluktur, hepsi bu. Siz de bizlerle aynı yolda yürümek istiyorsanız fanzinapartmani@gmail.com adresine mail yollayın. Dünyanın neresinde olursanız olun fark etmez.

Daha fazlası Efe Elmastaş

FANKİT: UYAN! / Yeni Dünyada Distopik Bir Öykü (PDFli)

  Lagari Bilimkurgu’nun fankit serisinde başladığını daha öncede duyurmuştuk. Bu çıkışın ilk...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir